Czas honoru. Powstanie – 12 – Warszawa

Na Czerniakowie sytuacja staje się krytyczna. Nawet gdy powstańcy otrzymują wsparcie ogniowe z drugiej strony Wisły, uderza ono w pozycje Polaków, a nie w Niemców. Podczas ostrzału Janek zostaje ranny. Władek próbuje wymóc na Siergiejewie kolejny desant berlingowców.
Orlicki chwali Michała za złamanie szyfru używanego przez Armię Czerwoną. Niestety, nie traktuje tej informacji poważnie, ponieważ została ona uzyskana od Niemca.
Michał ma zgodę na przeniesienie na Czerniaków. Ostatnią noc w Śródmieściu spędza z Halszką. Rainer dostaje rozkaz likwidacji obozu przejściowego. Nakazuje Woźniakowi osobiście nadzorować transport więźniów do innych placówek. W tej chwili interesuje go już tylko archiwum.
Władek informuje Bronka, Bolka i Janka o koniecznym odwrocie z Czerniakowa. Część rannych trzeba ewakuować na praską stronę. Pomimo odniesionych ran Janek chce walczyć dalej. Bronek ma przeprawić się na praską stronę z rannymi i tam na terenach kontrolowanych przez Armię Czerwoną organizować polskie podziemie.
Gdy zapada zmrok, Siergiejew stara się wyprowadzić grupę rannych powstańców do łodzi, aby przeprawić się na praską stronę Wisły. Podczas próby przedarcia się do rzeki eskorta zostaje ostrzelana przez Niemców. O świcie niedobitki grupy lądują na drugim brzegu Wisły.
Między Bronkiem a Siergiejewem dochodzi do decydującej rozmowy. Na barykadzie ochraniającej właz kanałowy Ruda i Władek chcą wziąć ślub.
Żołnierze z Czerniakowa ewakuują się kanałami do Śródmieścia. [TVP]

Produkcja: 2014
Premiera TV: 23 listopad 2014

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Janek Markiewicz

Władek Konarski, brat Michała

Bronek Woyciechowski

Michał Konarski, brat Władka

obersturmbannfuhrer Lars Reiner

sanitariuszka

Celina Dłużewska

pułkownik Orlicki

Wiktoria Rudnicka "Ruda"

Irena, siostra "Apacza"

kapitan Siergiejew

generał Ernst von Hackel

dziewczyna w piwnicy

Bolek Pustułka

major Tomasz Krawicz "Krawiec"

podchorąży "Zagroda"

"Apacz"

Janek Markiewicz

Adam

ksiądz

dziewczyna podobna do Celiny

Halszka

Wanda Ryszkowska, narzeczona Bronka

Hans Schumacher

Ryszard, ojciec Adama

Helena Dobrzyńska, matka Wandy

Michał Konarski, brat Władka

Władek Konarski, brat Michała

Bronek Woyciechowski

i inni


05.190326

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz